Delevan SP1812-563K
Part No.:
SP1812-563K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-563K.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 323MA 1.9 OHM SMD
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
323 mA
Current - Saturation (Isat):
275mA
DC Resistance (DCR):
1.9Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)