Delevan SP1812-334K
Part No.:
SP1812-334K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-334K.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 136MA 10.9OHM SM
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
136 mA
Current - Saturation (Isat):
113mA
DC Resistance (DCR):
10.9Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)