Delevan SP1812-332K
Part No.:
SP1812-332K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-332K.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.06A 180MOHM SM
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.06 A
Current - Saturation (Isat):
1.15A
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)