Delevan SP1812-152K
Part No.:
SP1812-152K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-152K.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.43A 98MOHM SMD
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.43 A
Current - Saturation (Isat):
1.69A
DC Resistance (DCR):
98mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)