Delevan SP1812-123K
Part No.:
SP1812-123K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1812-123K.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 767MA 340MOHM SMD
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
767 mA
Current - Saturation (Isat):
602mA
DC Resistance (DCR):
340mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)