Delevan SP1210R-273J
Part No.:
SP1210R-273J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1210R-273J.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 291MA 2.5 OHM SMD
Series:
SP1210R
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
291 mA
Current - Saturation (Isat):
249mA
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)