Delevan SP1210R-182J
Part No.:
SP1210R-182J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1210R-182J.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 1.03A 195MOHM SM
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.03 A
Current - Saturation (Isat):
965mA
DC Resistance (DCR):
195mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)