Delevan SP1210-822J
Part No.:
SP1210-822J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1210-822J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 487MA 880MOHM SM
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
487 mA
Current - Saturation (Isat):
454mA
DC Resistance (DCR):
880mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)