Delevan SP1210-562J
Part No.:
SP1210-562J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1210-562J.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 606MA 570MOHM SM
Series:
SP1210
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
606 mA
Current - Saturation (Isat):
550mA
DC Resistance (DCR):
570mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)