Delevan SP1210-473J
Part No.:
SP1210-473J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1210-473J.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 203MA 5 OHM SMD
Series:
SP1210
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
203 mA
Current - Saturation (Isat):
189mA
DC Resistance (DCR):
5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)