Delevan SP1210-471J
Part No.:
SP1210-471J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1210-471J.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 1.44A 100MOHM SM
Series:
SP1210
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.44 A
Current - Saturation (Isat):
1.87A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)