Delevan SP1210-184J
Part No.:
SP1210-184J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SP1210-184J.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 119MA 14.7OHM SM
Series:
SP1210
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
119 mA
Current - Saturation (Isat):
96mA
DC Resistance (DCR):
14.7Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)