Gowanda Electronics SMRF2510-330K
Part No.:
SMRF2510-330K
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SMRF2510-330K.pdf
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
455 mA
DC Resistance (DCR):
500mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
410MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)