Gowanda Electronics SMRF2510-100K
Part No.:
SMRF2510-100K
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SMRF2510-100K.pdf
Description:
MOLDED UNSHIELDED INDUCTOR
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Series:
SMRF2510
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
865 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
640MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2512
Size / Dimension:
0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)