Gowanda Electronics SMRF1812T-680J
Part No.:
SMRF1812T-680J
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SMRF1812T-680J.pdf
Series:
SMRF1812T
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
897 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
110MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)