Gowanda Electronics SMRF1812-183J
Part No.:
SMRF1812-183J
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SMRF1812-183J.pdf
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
145 mA
DC Resistance (DCR):
9.5Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.175" L x 0.126" W (4.45mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)