Coilcraft SER2010-301MLD
Part No.:
SER2010-301MLD
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SER2010-301MLD.pdf
Description:
FIXED IND 300NH 45A 1MOHM SM
Inductance:
300 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
45 A
Current - Saturation (Isat):
100A
DC Resistance (DCR):
1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
182MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.755" L x 0.365" W (19.18mm x 9.27mm)
Height - Seated (Max):
0.370" (9.40mm)