Delevan SDS680R-334M
Part No.:
SDS680R-334M
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SDS680R-334M.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 200MA 1.4OHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
SDS680R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.4Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max):
0.115" (2.92mm)