KEMET SBCP-80HY4R7H
Part No.:
SBCP-80HY4R7H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SBCP-80HY4R7H.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.3A 40 MOHM TH
Series:
SBCP
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
7.6A
DC Resistance (DCR):
40mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)