KEMET SBCP-80HY220H
Part No.:
SBCP-80HY220H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SBCP-80HY220H.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2.4A 80 MOHM TH
Series:
SBCP
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.4 A
Current - Saturation (Isat):
3.4A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)