KEMET SBCP-11HY681H
Part No.:
SBCP-11HY681H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SBCP-11HY681H.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 550MA 1 OHM TH
Series:
SBCP
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
550 mA
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)