Delevan S1812R-393K
Part No.:
S1812R-393K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812R-393K.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 250MA 3.2 OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
3.2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)