Delevan S1812R-101K
Part No.:
S1812R-101K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812R-101K.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 1.49A 90MOHM SMD
Series:
S1812R
Material - Core:
Iron
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.49 A
DC Resistance (DCR):
90mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
460MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)