Delevan S1812-822K
Part No.:
S1812-822K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812-822K.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44OHM SM
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
372 mA
DC Resistance (DCR):
1.44Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)