Delevan S1812-392K
Part No.:
S1812-392K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812-392K.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 487MA 840MOHM SM
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
487 mA
DC Resistance (DCR):
840mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
56MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)