Delevan S1812-391K
Part No.:
S1812-391K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812-391K.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 876MA 260MOHM SM
Material - Core:
Iron
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
876 mA
DC Resistance (DCR):
260mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
215MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)