Delevan S1812-274K
Part No.:
S1812-274K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812-274K.pdf
Description:
FIXED IND 270UH 135MA 11 OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
135 mA
DC Resistance (DCR):
11Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)