ABLIC Inc. S-13R1E37-N4T1U3
Part No.:
S-13R1E37-N4T1U3
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S-13R1E37-N4T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.7V 150MA SC82AB
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Series:
S-13R1
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.7V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.23V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
1 µA
Current - Supply (Max):
9 µA
PSRR:
70dB (1kHz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)