Delevan S1210R-822H
Part No.:
S1210R-822H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1210R-822H.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 308MA 1.7OHM SMD
Series:
S1210R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
308 mA
DC Resistance (DCR):
1.7Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)