Delevan S1210R-471H
Part No.:
S1210R-471H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1210R-471H.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 653MA 450MOHM SM
Series:
S1210R
Material - Core:
Iron
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
653 mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
220MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)