Delevan S1210R-332H
Part No.:
S1210R-332H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1210R-332H.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 449MA 800MOHM SM
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
449 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)