Delevan S1210-273H
Part No.:
S1210-273H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1210-273H.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 201MA 4 OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
201 mA
DC Resistance (DCR):
4Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)