Delevan S1210-101H
Part No.:
S1210-101H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1210-101H.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 1.131A 150 MOHM
Manufacturer:
Delevan
Series:
S1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.131 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
375MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)