TDK Corporation RLF7045T-470M1R0-D
Part No.:
RLF7045T-470M1R0-D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RLF7045T-470M1R0-D.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1A 192 MOHM SMD
Series:
RLF-D
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
192mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)