TDK Corporation RLF7030T-4R7M3R4-T
Part No.:
RLF7030T-4R7M3R4-T
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RLF7030T-4R7M3R4-T.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.4A 21.3MOHM SM
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
21.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)