TDK Corporation RLF7030T-3R3M4R1-T
Part No.:
RLF7030T-3R3M4R1-T
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RLF7030T-3R3M4R1-T.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 4.1A 20.88 MOHM
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.1 A
Current - Saturation (Isat):
4.4A
DC Resistance (DCR):
20.88mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)