TDK Corporation RLF7030T-2R2M5R4-T
Part No.:
RLF7030T-2R2M5R4-T
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RLF7030T-2R2M5R4-T.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 5.4A 12 MOHM SMD
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.4 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)