TDK Corporation RLF7030T-1R5N6R1-T
Part No.:
RLF7030T-1R5N6R1-T
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RLF7030T-1R5N6R1-T.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 6.1A 9.6MOHM SMD
Series:
RLF-T
Product Status:
Obsolete
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.1 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
9.6mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)