TDK Corporation RLF12560T-7R8N8R2
Part No.:
RLF12560T-7R8N8R2
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RLF12560T-7R8N8R2.pdf
Description:
FIXED IND 7.8UH 8.4A 12.24 MOHM
Inductance:
7.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.4 A
Current - Saturation (Isat):
8.2A
DC Resistance (DCR):
12.24mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)