Recom Power REC30K-4815SZ
Part No.:
REC30K-4815SZ
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.REC30K-4815SZ.pdf
Description:
30W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE'
Series:
REC30K (30W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
88%