Recom Power R-78T3.3-1.0/FC-TRAY
Part No.:
R-78T3.3-1.0/FC-TRAY
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC DC Converters
Package:
5-SMD Module, 3 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.R-78T3.3-1.0/FC-TRAY.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Manufacturer:
Recom Power
Series:
INNOLINE R-78T-1.0
Package/Case:
5-SMD Module, 3 Leads
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
7V
Voltage - Input (Max):
42V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
3 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
88%