Toko America Inc. PTL1608-F2N2C
Part No.:
PTL1608-F2N2C
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PTL1608-F2N2C.pdf
Description:
FIXED IND 2.2NH 650MA 220MOHM SM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
Thick Film
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
2.2 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
6.5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
8.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order PTL1608-F2N2C on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PTL1608-F2N2C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTL1608-F2N2C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PTL1608-F2N2C.
Image PTL1608-F15NT PTL1608-F2N2C PTL1608-F1N5C
Part Number PTL1608-F15NT PTL1608-F2N2C PTL1608-F1N5C
Material - Core Ceramic Ceramic -
Inductance 15 nH 2.2 nH 1.5 nH
Tolerance ±3% ±0.2nH -
Current Rating (Amps) 200 mA 650 mA -
Shielding Unshielded Unshielded -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max 220mOhm Max -
Q @ Freq 7 @ 100MHz 6.5 @ 100MHz -
Frequency - Self Resonant 2.65GHz 8.4GHz -
Ratings - - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -
Inductance Frequency - Test 100 MHz 100 MHz -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)