Toko America Inc. PTL1608-F1N5C
Part No.:
PTL1608-F1N5C
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PTL1608-F1N5C.pdf
Description:
INDUCTOR PHOTOLITHOGRAPHIC 1.5NH
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
1.5 nH
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order PTL1608-F1N5C on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PTL1608-F1N5C price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTL1608-F1N5C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PTL1608-F1N5C.
Image PTL1608-F15NT PTL1608-F2N2C PTL1608-F1N5C
Part Number PTL1608-F15NT PTL1608-F2N2C PTL1608-F1N5C
Material - Core Ceramic Ceramic -
Inductance 15 nH 2.2 nH 1.5 nH
Tolerance ±3% ±0.2nH -
Current Rating (Amps) 200 mA 650 mA -
Shielding Unshielded Unshielded -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max 220mOhm Max -
Q @ Freq 7 @ 100MHz 6.5 @ 100MHz -
Frequency - Self Resonant 2.65GHz 8.4GHz -
Ratings - - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -
Inductance Frequency - Test 100 MHz 100 MHz -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)