Pulse Electronics PM4344.822NLT
Part No.:
PM4344.822NLT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PM4344.822NLT.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 18A 10.8MOHM SMD
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
18 A
Current - Saturation (Isat):
25A
DC Resistance (DCR):
10.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)