Pulse Electronics PM4344.222NLT
Part No.:
PM4344.222NLT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PM4344.222NLT.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 43.5A 2.7MOHM SM
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
43.5 A
Current - Saturation (Isat):
47A
DC Resistance (DCR):
2.7mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)