Pulse Electronics PM4344.153NLT
Part No.:
PM4344.153NLT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PM4344.153NLT.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 12.5A 20.5MOHM SM
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12.5 A
Current - Saturation (Isat):
23A
DC Resistance (DCR):
20.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)