Pulse Electronics PA4344.683ANLT
Part No.:
PA4344.683ANLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PA4344.683ANLT.pdf
Description:
IND POWDER MOLDED 18.3X17.2X7
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PA4344.XXXANLT
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.5 A
Current - Saturation (Isat):
7.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
76mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)