Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. MWLA1707S-100MT
Part No.:
MWLA1707S-100MT
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MWLA1707S-100MT.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 13MOHM 24000MA
Manufacturer:
Series:
MWLA-S
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Carbonyl Powder
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
16.5 A
Current - Saturation (Isat):
24A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
13mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.689" L x 0.669" W (17.50mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)