TE Connectivity Passive Product MSC60471KT
Part No.:
MSC60471KT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 470UH 92MA 9.5 OHM TH
Manufacturer:
Series:
MSC60, Sigma Inductors
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
92 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
9.5Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
5.7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order MSC60471KT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MSC60471KT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSC60471KT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSC60471KT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MSC60471KT pin diagram, MSC60471KT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MSC60471KT
Part Number MSC60471KT
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series MSC60, Sigma Inductors
Package/Case Axial
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Type -
Material - Core -
Inductance 470 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 92 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 9.5Ohm Max
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant 5.7MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)