Monolithic Power Systems Inc. MPM3804GG-33-P
Part No.:
MPM3804GG-33-P
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MPM3804GG-33-P.pdf
Description:
5.5V, 0.6A, INPUT STEP-DOWN MODU
Voltage - Input (Min):
2.3V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
600mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Efficiency:
91%